SSS Sıkça sorulan SorularSIKÇA SORULAN SORULAR


ÜYELİK  

Neden üye olmalıyım? Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?

eglenogren.com.tr’ye üye olmadan da ziyaretçi kimliği ile alışveriş yapabilirsiniz. Ancak siparişlerinizin takibini sistem üzerinden yapabilmeniz ve siparişiniz ile ilgili sizinle gerekli durumlarda iletişime geçebilmek için üyelik oluşturarak alışveriş yapmanızı öneriyoruz

Üyelik bilgilerimi güncellemeli miyim?

Siparişiniz ile ilgili tüm güncel bilgiler üyelik oluştururken beyan etmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden paylaşılacağı için bu bilgilerinizde değişiklik olması durumunda hesabınızdan güncellenmesini öneriyoruz.

Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Sistemimize üyelik oluşturduğunuz e-posta adresinizi girerek “şifremi unuttum” butonuna tıklamanız durumunda yeni şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
 
ALIŞVERİŞ

eglenogren.com.tr'dan nasıl alışveriş yapabilirim?

eglenogren.com.tr üyeliğinizi oluşturduktan veya üye girişinizi yaptıktan sonra hemen alışverişe başlayabilirsiniz. Dilerseniz ilgilendiğiniz ürünlerle ilgili arama yapabilir; beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilir, teslimat ve ödeme bilgilerini doldurarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Türkiye'nin her yerinden alışveriş yapabilir miyim?

Türkiye’nin her yerinden eglenogren.com.tr’yi ziyaret edip alışveriş yapabilirsiniz.

Fiyatlarınıza KDV dahil mi?

Evet. eglenogren.com.tr’da gördüğünüz fiyatlar KDV dahil fiyatlardır.

eglenogren.com.tr üzerinden hediye gönderimi yapabilir miyim?

Evet. Ödeme sayfasında teslimat ve fatura adresi ayrımı bulunmaktadır. Teslimat adresi olarak hediye göndermek istediğiniz adresi ekleyebilirsiniz. Böylece hediye göndermek istediğiniz ürün teslimatta belirttiğiniz adrese gönderilecektir.

eglenogren.com.tr’den aldığım ürün hediye paketi yapılabilir mi?

Siparişinizi verirken sepetim sayfasında her ürününüz için ayrı ayrı hediye paketi seçeneğini işaretlediğiniz durumda siparişleriniz hediye paketi yapılmış olarak ulaşacaktır. Seçeneği işaretlemeyi unuttuğunuz durumda kargoya verilmemiş siparişleriniz için talebinizi iletişim adreslerimize iletirseniz talebiniz işleme alınacaktır.
(e-posta: bilgi@dstiltasarim.com)


eglenogren.com.tr’a mobil cihazlardan ulaşabilir miyim?

İnternet tarayıcınızdan eglenogren.com.tr adresine giderek üyelik bilgilerinizle giriş yapmanız durumunda mobil cihazlardan da dilediğiniz yer ve zamanda eglenogren.com.tr alışverişinin keyfini yaşayabilirsiniz.

eglenogren.com.tr’daki fırsatlardan nasıl haberdar olabilirim?

eglenogren.com.tr’a üye olurken bildireceğiniz e-posta adresinize belirli periyotlarla sitemizdeki fırsatlar konusunda bilgilendirme gönderilmektedir. Bilgilendirme seçeneğinin açık olduğundan emin olunuz.
 
ÖDEME

Ödemeyi nasıl yapacağım? Ödeme seçeneklerim nelerdir?
 

eglenogren.com.tr’den yapacağınız alışverişlerinizde dilediğiniz bir bankanın kredi kartını kullanarak veya havale/EFT ile ödeme yapabilirsiniz.

Ödemeyi ürünleri teslim alırken kapıda yapabilir miyim?

Henüz kapıda ödeme seçeneği ile sipariş alamamaktayız.

Aldığım İade Ürün Kartı’nı eglenogren.com.tr alışverişimde kullanabilir miyim?

Evet. Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi doldurduğunuz alanın altında İade Yükleme Kartı seçeneğine tıklayarak kartınızı kullanabilir ve bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

Kampanya, indirim kupon kodlarını nasıl kullanabilirim?

Sepetim sayfasında, sipariş özeti ekranı altında bulunan “Kupon Kodu” alanına sepetinizdeki ürünlere uygun kampanya kupon kodunuzu girip “Uygula” seçeneğine tıklayarak kampanyalarımızdan faydalanabilirsiniz. Kupon indiriminizi sipariş özeti indirim alanında gördüğünüzden emin olunuz.

eglenogren.com.tr alışverişlerimde kredi kartı puan/bonus’larımı kullanabilir miyim?

Henüz kredi kartı puan/bonus’ları ile ödeme seçeneği ile sipariş alamamaktayız.
 
GÜVENLİK

eglenogren.com.tr’den alışveriş yapmak güvenli mi?

Ödeme yaparken kredi kartınızla ilgili bilgiler 128bit SSL kullanılarak şifrelenip, otomatik olarak ödeme işlemlerinin yapıldığı bankaya ulaşmakta ve provizyon alınmaktadır. Bu işlem sırasında bilgileriniz sadece bankaya gönderilmekte, Dstil Tasarım İletişim Ltd.Şti. tarafından saklanmamaktadır. SSL bağlantısının aktif olduğunu, sipariş işlemleri sırasında kart bilgilerinizi girdiğiniz sayfamıza geçtiğinizde, tarayıcınızın adres çubuğunun hemen yanında görüntülenecek olan kilit simgesinden anlayabilirsiniz.

Kredi kart bilgilerimi saklıyor musunuz?

Kredi kart bilgileriniz Dstil Tasarım İletişim Ltd.Şti. tarafından saklanmamaktadır.

Kişisel bilgilerim eglenogren.com.tr’da güvende mi?

Üyelik kaydı ve alışveriş sırasında verdiğiniz kimlik bilgileriniz üyelik sözleşmesi uyarınca saklanmaktadır.
 
TESLİMAT

Ürün Temin Koşulları nelerdir?

eglenogren.com.tr üzerinden satılan ürünler Dstil Tasarım İletişim Ltd. Şti. stokları ile sınırlıdır. Müşteri siparişinin ardından ürünün stoğu kontrol edilir, stoğu tükendiği için temin edilemeyen ürünlerle ilgili olarak müşteriye bilgi verilerek ödemesi iade edilir.

Teslimat süresi nedir?

eglenogren.com.tr’da satılan tüm ürünler Dstil Tasarım İletişim Ltd. Şti. tarafından üretilir ve/ya tedarik edilir. Sipariş ettiğiniz ürünler –iş günleri– 09.00-17.00 saatleri arasında değerlendirilir. Bu süreç içinde ürünün stok durumu incelenir. Ürün stoğunda sorun yok ise, 2-7 iş günü içinde kargoya teslim edilir. Eğer ürün temin edilemiyor ise destek ekibimiz tarafından aranıp sipariş ettiğiniz ürüne muadil bir ürün size önerilir. Hafta sonu verilen siparişler ise sevkiyat yapılmaması nedeniyle pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir. Resmi tatil günlerinde kargo firmalarının sevkiyat yapmaması nedeniyle, bu tarihlerde verilen siparişler, resmi tatilden sonraki ilk iş gününden itibaren kargoya teslim edilir. Depo calışması, stok sayımı ve kampanya dönemlerinde oluşan yoğunluklar nedeniyle siparişlerin kargoya teslim edilmesinde gecikmeler yaşanabilir. 

Kargoya teslim edilen İstanbul içi gönderilerin 2 iş günü, İstanbul dışı gönderilerin ise 2 ile 7 iş günü arası tahmini varış süresi öngörülmektedir. Kargo firması, siparişinizi –iş günleri– 09.00-18.00 saatleri arasında belirttiğiniz adrese teslim edecektir. Ürün teslimatı pazar gününe denk gelirse, pazar günleri kargo firmaları çalışmadığı için, ürününüz pazartesi günü teslim edilir. Bayram ve resmi tatillerde de kargo firmaları çalışmadığı için, sipariş edilen ürünleriniz tatil sonrası ilk iş günü teslim edilir. 

Ürün teslimatı pazar gününe denk gelirse, pazar günleri kargo firmaları çalışmadığı için, ürününüz pazartesi günü teslim edilir. Bayram ve resmi tatillerde de kargo firmaları çalışmadığı için, sipariş edilen ürünleriniz tatil sonrası ilk iş günü teslim edilir. Siparis ettiğiniz ürünler henüz temin sürecindeyse, temin edilince temin gününden sonra gelen ilk tatil sonrası ilk iş günü sayılır ve en erken ilk kargoya verilir. 

Belirtmek isteriz ki, Eğlen Öğren’in ürünlerin teslimi ile ilgili sorumluluğu, ürünlerin Kargo firmasına teslimi ile sonlanmış olur. Eğlen Öğren sitesinin ürünlerin kargo firmasına teslimi sonrasında herhangi bir müdahalesi yahut yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tarafınızca tercih edilen kargo firmalarında yaşanabilecek gecikme, hasar, kayıp ve diğer sorunlardan dolayı Eğlen Öğren sitesinin sorumlu tutulamaz ancak Eğlen Öğren bu durumlarda mağduriyetinizin giderilmesi için elinden gelen tüm desteği gösterecektir.

Satın aldığım ürünü teslim alırken kargo ücreti ödeyecek miyim?
eglenogren.com.tr’den satınalmış olduğunuz bir seferde 75 TL ve üstü tutardaki siparişiniz kapsamı ürünlerinizin teslimatı ücretsiz olarak yapılmaktadır. Saat 15:00'e kadar verilen siparişler bir sonraki  gün kargoya teslim edilir. (Hafta sonu ve diğer resmi tatil günlerinde geçerli değildir.)

Siparişim hangi kargo firması ile teslim edilecek?
eglenogren.com.tr’den satınalmış olduğunuz ürünlerinizin teslimatı anlaşmalı kargo şirketimiz aracılığı ile yapılmaktadır.

Türkiye'nin her yerine teslimat yapıyor musunuz?
Dağıtım ağımız anlaşmalı kargo şirketimiz Aras Kargo dağıtım ağı ile sınırlıdır. 

Siparişim Kargo tarafından bana ulaştırılamaz ise ne yapmalıyım?
Siparişleriniz için belirlediğiniz adrese İstanbul içi 3 iş günü, İstanbul dışı 3 le 7 iş günü arası tahmini varış süresi öngörülmektedir. Varış gününde adresinizde bulunamaz iseniz kapınıza kargo şirketi tarafından ihbar notu bırakılarak gönderiniz kargo şirketinin dağıtım ofisine teslim edilmektedir. 3 iş günü içinde dağıtım ofisinden teslim alınmayan gönderileriniz eglenogren.com.tr deposuna iade edilmektedir. Depoya ulaşan ürünleriniz için sizinle irtibata geçilip gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra adınıza tekrar gönderim yapılabilir. Ulaşılamaz iseniz siparişiniz iptal edilerek ücreti ödeme yaptığınız şekilde iade edilir.

Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?
Kargo size teslim edildiğinde kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar gördüğünüz durumda, ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından eglenogren.com.tr’a ulaştırılacak ve tarafımızdan ürünlerin değişimi yapılacaktır.
 
SİPARİŞ İPTALİ

eglenogren.com.tr’den vermiş olduğum siparişi iptal edebilir miyim?
Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, iptal talebinizi “İletişim” sayfasının “Bize Yazın” bölümünden “İPTAL/ARIZA/İADE” başlığını seçip ilgili alanları doldurduktan sonra “GÖNDER” tuşuna basarak, veya hafta içi (Pazartesi-cuma günleri) 10:00-17:00 saatleri arasında +90 212 225 0550 iletişim hattımızı arayarak iletebilirsiniz.  Siparişinizde yer alan bir veya birkaç ürünü iptal iptal etmeyi talep edebilirsiniz. Havale ile oluşturduğunuz ve henüz onaylanmayan siparişinize ait herhangi bir ödeme yapmadıysanız, oluşturduğunuz sipariş iptal olacaktır.

Bütün taleplerinizde mutlaka sipariş numaranızı belirtiniz.

Siparişiniz dağıtım aşamasındayken iptal işlemi sağlanamamaktadır.Bu durumda siparişinizin paketi size geldiğinde kabul etmeyerek iadesini isteyebilirsiniz.

Sipariş iptali talebiniz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi kredi kartınızdan alındı ise, kartınıza iade işlemi yapılacaktır. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.
 
İADE & DEĞİŞİM

eglenogren.com.tr’den satın almış olduğum ürünleri iade edebilir miyim?
eglenogren.com.tr’den yaptığınız alışveriş sonucunda mutlu olmanız temel prensibimizdir. Satın aldığınız ürünleri iade etmek istediğiniz takdirde size aşağıdaki koşullar çerçevesinde en hızlı şekilde yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. 

Siparişinizi teslim aldığınız sırada mutlaka kargo elemanının yanında paketinizi açıp, kontrol ediniz. Ürünlerinizde tespit edeceğiniz her türlü sorunu kendisine bildirerek tutanak tutmasını sağlayınız ve kesinlikle ürünü teslim almayınız.

Ürün teslim alındıktan sonra iade etmek isterseniz en geç 7 iş günü içerisinde e-mail ile www.eglenogren.com.tr'e ürünü iade etmek istediğini bildirmek zorundasınız. 

Gönderilecek olan e-mailde ürünün kodu, sipariş numarası ve iade edilecek ürün adedini bildirmeniz gerekmektedir. Lütfen size ulaşabileceğimiz telefon numaranızı da e-mailinizde bildiriniz. İadeye ilişkin e-mail alındıktan sonra www.eglenogren.com.tr tarafından size ürünün iade alınacağını onaylayan bir onay e-maili gönderilecektir. 

Fatura tarihi 30 günü geçmemiş, ürün eksiksiz, koruma bandı açılmamış, etiketleri sökülmemiş ve kullanılmamış, yeniden satılabilirlik özelliği bozulmamış ürünlerinizi tüm aksesuarları ile birlikte faturanız arkasında bulunan iade formunu doldurarak aşağıda belirtilen adrese iade gönderebilirsiniz. Bu koşullara uymayan iadeler kabul edilmeyerek size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Bu nedenle ürünleriniz size ulaştığında bozulmasına sebep olmayacak şekilde en kısa sürede kontrol etmenizi ve uygun olmadığını düşündüklerinizi, yukarıda belirtildiği şekilde iade göndermenizi öneriyoruz. 

İade prosedürüne uygun sürelerde yapılan tüm iade işlemlerinde ürünleri Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Aras Kargo dışındaki firmalarla yapacağınız gönderilerde kargo bedeli sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde karşı ödemeli gönderi teslim alınmaz. İade kargonuz bize ulaştığında size e-posta ile bilgi verilecektir. İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol edildikten sonra talebinizin kabul veya red edildiğiyle ilgili bilgilendirileceksiniz. 

Cayma Hakkı Dışındaki İade İşlemleri: Sebep göstermeksizin cayma hakkında 7 işgününü aşan sürelerde iade kabul edilmemektedir. Ancak Cayma Hakkı dışında; üretim hatası olduğu düşünülen ve iadesi yapılmak istenen ürünler, en geç 1 ay içerisinde www.eglenogren.com.tr'e bildirilip 7 işgünü içerisinde eglenogren.com.tr ulaştırılmalıdır. 

Bu tip durumlarda ürün üzerindeki inceleme tümüyle eglenogren.com.tr tarafından yapılacağı için ürünün iade alınıp alınmayacağı buna göre belirlenecektir. Aynı şekilde inceleme süresi de eglenogren.com.tr’e bağlıdır. 

İade edilen ürünler eglenogren.com.tr’e gönderilecek ve yapılan incelemede kullanım hatası dışında ürünlerin hasarlı ve arızalı olduğu anlaşıldığı takdirde, ürün bedeli iade edilecek ve müşterinin ödemiş olduğu kargo ücreti eglenogren.com.tr tarafından müşteriye iade edilecektir. Aksi takdirde eglenogren.com.tr tarafından yapılan inceleme sonucu üründe kullanım hatası olduğu tespit edilirse ürün aynı şekilde faturasıyla alıcı ödemeli olarak eglenogren.com.tr tarafından alıcıya geri 
gönderilecektir. 

İade Adresi: 
Eğlen Öğren İnternet Depo, 

Yeşilce mahallesi, Çelik caddesi 31-33/2 
Seyrantepe, Kağıthane / İstanbul 
Telefon: +90 212 225 0550 
Faks: +90 212 225 0552

İade Koşulları nelerdir?
- Fatura tarihi 30 günü geçmemiş olmalıdır.
- Ürün orijinal ambalajı bozulmamış, açılmamış, ambalajı üzerinde olmalıdır.
- Ürün koruma bandı açılmamış olmalıdır.
- Ürün etiket ve varsa logoları çıkarılmamış olmalıdır.
- Ürün yeniden farklı bir müşteriye satılabilir durumda olmalıdır.

eglenogren.com.tr’den satın almış olduğum bir ürünü değiştirebilir miyim?

eglenogren.com.tr üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerinizde değişim yapılamamaktadır. İade koşullarına uyan eglenogren.com.tr ürünlerinizi ade edebilirsiniz. İade ürünlerde ürün karşılığı İade Ürün Kartı alabilir ve bu kartı süresiz eglenogren.com.tr’de kullanabilirsiniz.

İade işleminden sonra geri ödemem ne kadar sürede yapılır?

İadeleriniz şirketimize ulaştıktan sonra ürün iade koşullarını sağlayıp sağlamadığı kontrol edilir ve iadesi uygun olan ürünleriniz ile ilgili işlemler 5 iş günü içinde tamamlanarak ücret iadesi işlemleri tamamlanır. İade işlemleriniz eglenogren.com.tr tarafından tamamlandığında e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Bu aşamadan sonra iadenin hesabınıza geçme süresi bankanız süreçlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Garanti Şartları nelerdir ?
Sitemizden satın almış olduğunuz, üretici garantisi olan ürünlerin garanti süreleri ve koşulları üretici veya ithalatçı firmaya göre değişiklik gösterebilir. Lütfen ürününüzün içinden çıkan garanti belgesini dikkatle inceleyiniz. Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte size en yakın yetkili teknik servise teslim edebilirsiniz.
Yetkili teknik servis bilgilerine garanti belgesi ve kullanım kılavuzlarından ulaşabilirsiniz. Ayıplı satılan ürünlerde gönderi bedeli şirketimize, ayıplı olmayıp garanti süresinde karşılaşılan arızalara istinaden gönderdiğiniz ürünlerin kargo bedeli ise tarafınıza aittir. 

Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne ulaşmak için tıklayınız.     

Üyelik Sözleşmesi’ne ulaşmak için tıklayınız.       


Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası hakkında Bilgilendirme için tıklayınız. 

Kişisel Verileri korunması hakkında Bilgilendirme için tıklayınız.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.